witryna5

UPLEGER INSTITUTE POLAND

 

od lewej: John Page, Anna Garwolińska, John M. Upledger, Wojciech Garwoliński, Dawn Langnes. Londyn 2012, Sympozjum: Rythm&Resonanse

Upledger Institute Poland działa od roku 2013. Założony został dzięki wsparciu, entuzjazmowi i zaufaniu jakim obdarzył nas John Matthew Upledger – szef UI International na Florydzie oraz John Page – nasz nauczyciel i przyjaciel. Prowadzenie Instytutu przynosi nam wiele bardzo pozytywnych wrażeń. Jest zajęciem wymagającym energii i kreatywności, przynoszącym satysfakcję i radość. Jesteśmy wdzięczni Johnowi M. Upledgerowi, Johnowi Page’owi oraz Dawn Langnes za współpracę, owocującą charakterem, jaki przybiera UI Poland. Dziękujemy!

Anna I Wojciech Garwolińscy

 

ZNAJDŹ TERAPEUTĘ Wszyscy uczestnicy naszych kursów są w bazie danych IAHP: International Assosiation of Healthcare Practitioners.

Choć siedziba Instytutu Upledgera to Bolesławiec, a kursy organizowane są w Sierosławiu, to sercem instytutu są przede wszystkim ludzie i działania, które ich ze sobą łączą. To wspólny grunt dla tych, którzy chcą przyjrzeć się TCSU i być może poszukać w niej inspiracji dla własnego rozwoju. Powstał w odpowiedzi na potrzeby osób, zainteresowanych procesem uczenia się oraz doszkalania w Terapii CranioSacralnej Upledgera w Polsce. Od lutego 2013r. regularnie odbywają się kursy w ramach Upledger Institute Poland.

Poprzez swoje działania Instytut zrzesza ludzi, dla których Terapia CranioSacralna Upledgera jest elementem ich pracy terapeutycznej. Wymianę doświadczeń z tego zakresu oraz  otrzymanie wsparcia merytorycznego umożliwia uczestniczenie w cyklicznie organizowanych Zjazdach Grup Studenckich. Instytut to również asystowanie przy kursach, które prowadzi do dwóch poziomów egzaminów dających certyfikację w Instytucie Upledgera.

WOJCIECH GARWOLIŃSKI

Od 2022 w zasobach Instytutu w Polsce mamy również Międzynarodowego Instruktora UI International Wojtka Garwolińskiego PT, CST-D, który również pełni funkcję dyrektora placówki.

 

 

W kilkunastoletniej historii UI Poland nie sposób nie wymienić, obecnie będącego już na emeryturze, wybitnego nauczyciela tej metody –  Johna Page’a, który sprowadził ten system terapii do Wielkiej Brytanii, gdzie założył UIUK. Był bezpośrednim uczniem Johna Upledgera, a w latach 2013-2022 nieprzerwanie przekazywał wiedzę i doświadczenie kursantom Instytutu w Polsce.

 

 

JOHN S. PAGE

 

John Page otrzymał dyplom z osteopatii w ośrodku szkolenia osteopatów w Bournemouth w 1977 roku. W 1989 roku zdobył kwalifikacje jako osteopata czaszkowy w Paryżu oraz rozpoczął szkolenia w ramach Upledger Institute w USA najpierw jako uczestnik, by od 1994 roku rozpocząć nauczanie jako certyfikowany instruktor instytutu w takich krajach jak Wielka Brytania, USA, Grecja i RPA. Do 2011 roku wraz z żoną Carol prowadził Upledger Institute w Wielkiej Brytanii. W latach 2013-2022 nauczał Terapii CranioSacralnej Upledgera w Polsce.

Jest dla mnie zaszczytem mieć swój udział w budowaniu UI Poland. Terapia CranioSacralna Upledgera stała się dla mnie wiodącym zajęciem odkąd w 1993 r. założyliśmy, moja żona i ja, UI United Kingdom. Od tego czasu miałem to szczęście przedstawiać pracę Dr. Upledgera w sześciu krajach, w tym –szczególnie ostatnio – w Polsce. Doświadczyłem niezwykłych możliwości, jakie oferuje Terapia CranioSacralna, zarówno na drodze mojego rozwoju jako praktyka, jak i w pracy klinicznej. Myślę tu o możliwościach w zakresie wspierania procesów samouzdrawiania na poziomie fizycznym, lecz również potencjału w samorealizacji.

Dr Upledger, wielki odkrywca nowych możliwości w medycynie, zachęcał do kontynuowania poszukiwań. Zachęcał, aby nie odrzucać tego, czego nie rozumiemy, ale aby spróbować to sprawdzić, zbadać. Coś, o czym wiedział na pewno to fakt, że na drodze do zdrowienia każda osoba musi przejąć kontrolę nad własną indywidualną ścieżką leczenia. I tylko ta osoba ma informację, co jest dla niej najbardziej wskazane i leczące. Ani lekarze, ani nauczyciele, ani inne zewnętrzne autorytety nie są w stanie dorównać jej wewnętrznej mądrości.

John S Page DO CST-D MCSS, Crieff, Szkocja 10 czerwiec 2013.

Wśród instruktorów, którzy prowadzą kursy w Upledger Institute Poland,
należy również wymienić doskonałą kadrę z całego świata:

Erla Olafsdottir PT, CST-D z Islandii
Thomas Rasmussen Ph.D, MCS, CST-D z Danii
Hendrik Meldrum PT, OMT, CST-D z Holandii
Diego Maggio DO z Włoch
Margaret Gill CST-D, MCSS  z Wielkiej Brytanii
Karen Axelrod, MA, CST-D, CAMTC  z USA